Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

03 | 04 | 2020

BAL KARNAWAŁOWY KLASY 5 - 8

Bal karnawałowy w PZSP w Olszance           

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali”.

  Karnawał to okres zabawy i wielkiego ucztowania. Rozpoczyna się zaraz po Nowym Roku, 6 stycznia i trwa do Środy Popielcowej,

            Również w tym roku zgodnie z tradycją  naszej szkoły odbył się wyczekiwany przez uczniów,  zwłaszcza tych najmłodszych - bal karnawałowy.   Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny  i hol wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w zaczarowaną krainę pełną niezwykłych postaci: wróżek,  czarownic,  czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.  Zabawa  stała się okazją do wspólnych pląsów i  spotkania się całej społeczności szkolnej SP w Olszance.   Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła Rada Samorządu Uczniowskiego, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły i świetnie się przy tym bawiły.  W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek, filmu  i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez Samorząd, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Uśmiechnięte buzie i duża aktywność tancerzy świadczą o bardzo udanej zabawie. Bal trwał prawie trzy godziny dla każdej z grup: młodszej i starszej,  za sprawą dobrze dobranej  muzyki i wspaniałej  atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym  wielu pozytywnych  przeżyć, szczerej  radości i ogromnego zadowolenia. Uczniowie podczas zabawy mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki. Zabawa karnawałowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń, rozeszli się do domów.

Tekst i foto Joanna Sowierszenko

{gallery}galeria/2018_2019/psp/bal_karnawalowy_5_8_pg{/galery}

BAL KARNAWAŁOWY KLASA 1-4

 

Styczeń, to miesiąc karnawału, również w PZSP w Olszance. Uczniowie klas 1-4 stanęli na wysokości zadania i fantastycznie przygotowali się do zabawy. Można było spotkać mumię, indiankę, policjantów, rycerzy, czarownice, księżniczki, pszczółkę, piratkę, pielęgniarkę, misia, wampira, supermena i inne bajkowe postacie. Bal prowadzony był przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z klas starszych pod opieką pani Doroty Woźniakowskiej i pani Małgorzaty Feruś. Nasi najmłodsi uczestniczyli w dwóch konkursach wymagających sprawności fizycznej. Pierwsza konkurencja konkurencja wymagała od pary chętnych uczniów utrzymania się w tańcu na coraz mniejszym fragmencie gazety. Druga konkurencja wymagała od par umiejętności tańca z balonem. Chętnych było wielu, ale tylko nieliczni wytrwali i otrzymali słodką nagrodę. Jedną z atrakcji balu był poczęstunek: pyszny pączek z lukrem i ciepła herbatka. Po dwóch godzinach zabawy zmęczeni, ale uśmiechnięci uczniowie, udali się do swoich domów pod opieką równie uśmiechniętych rodziców.

tekst i foto: Wioletta Perkowska

„WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,  JAK CO ROKU W KARNAWALE” - o zabawie choinkowej w PSP w Olszance

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE” - o zabawie choinkowej w PSP w Olszance

 

Już od grudnia dzieci niecierpliwie oczekują dnia, gdy będą mogły wcielić się w postać ulubionego bohatera ze świata książki, filmu lub baśni. Taką właśnie możliwość dają wszystkim zabawy choinkowe. W czwartkowe popołudnie 4 stycznia, odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszance, bal karnawałowy.

Czytaj więcej: „WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,  JAK CO ROKU W KARNAWALE” - o zabawie choinkowej w PSP w Olszance

Kolorowy i bajkowy bal karnawałowy w PSP w Olszance

 

Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych,  szalonych  zimowych balów i  zabaw. Taki bal  jest niezwykłą okazją do wspólnych pląsów i  spotkania się całej społeczności szkolnej, stwarza przede wszystkim możliwości wcielenia się w postać ulubionego bohatera. W tym dniu marzenia się spełniają.

Również w PSP w Olszance na poczatku lutego odbył sie szalony bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna przybrana w kolorowe serpentyny i balony zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek,  czarownic,  czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków, wilków, lisków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły.  W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał kilka godzin,  za sprawą dobrze dobranej  muzyki i wspaniałej  atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Uczniowie podczas zabawy mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków.  Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki z olszańskiej piekarni pani Barbary Wróbel.

Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym  wielu pozytywnych  przeżyć, szczerej  radości i ogromnego zadowolenia.  Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

tekst i foto Joanna Sowierszenko


Bal Karnawałowy

 Kolorowo i bajkowo, czyli o balu karnawałowym w Szkole Podstawowej w Olszance

            Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych,  szalonych  zimowych balów i  zabaw. To czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. Ta tradycja wywodzi się z religii rzymsko - katolickiej. W tym okresie dozwolone jest świętowanie oraz spożywanie dań, które zaraz po Karnawale, czyli w okresie Wielkiego Postu są zakazane. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli, jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Najmłodsi już  od grudnia niecierpliwie czekają na moment rozpoczęcia balu, gdyż stwarza on jedną z nielicznych okazji, gdy ze zwykłego dziecka mogą na cały dzień przeobrazić się  w wymarzoną postać ze świata baśni, snu czy też ulubionej książki. W tym dniu marzenia się spełniają. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym  wielu pozytywnych  przeżyć, szczerej  radości i ogromnego zadowolenia.

             Podczas wtorkowego zimowego  wieczoru  – 19 stycznia, odbył się  tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszance,  bal karnawałowy.  Zabawa ta  jest okazją do wspólnych pląsów i  spotkania się całej społeczności szkolnej SP.  W tym dniu ubrany w kolorowe serpentyny, kwiaty i balony hol szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek,  czarownic,  czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły.  W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał trzy godziny,  za sprawą dobrze dobranej  muzyki i wspaniałej  atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Uczniowie podczas zabawy mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków.  Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki z olszańskiej piekarni pani Barbary Wróbel..  Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. Będzie zapewne wesoło i kolorowo.

                                                                               Tekst  i foto  Joanna Sowierszenko


obejrzyj więcej fotografii

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W karnawale czas na bale

Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli, jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Taki wyjątkowy bal stał się tradycją każdej szkoły i nieodłącznym elementem dzieciństwa. Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje.

Już od grudnia dzieci niecierpliwie oczekują dnia, gdy będą mogły wcielić się w postać ulubionego bohatera. W poniedziałkowe popołudnie – 2 lutego, odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszance, bal karnawałowy. Zabawa ta jest okazją do wspólnych pląsów i spotkania się całej społeczności szkolnej SP. W tym dniu ubrana w kolorowe serpentyny i balony sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał trzy godziny, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Uczniowie podczas zabawy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki z olszańskiej piekarni pani Barbary Wróbel. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym wielu pozytywnych przeżyć, szczerej radości i ogromnego zadowolenia. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

 

Tekst i foto Joanna Sowierszenko

obejrzyj więcej fotografii

Bal karnawałowy

 

 

Kolorowo i bajkowo,
czyli o balu karnawałowym w Szkole Podstawowej w Olszance

            Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych,  szalonych  zimowych balów i  zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli, jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Taki wyjątkowy bal stał się  tradycją każdej szkoły i  nieodłącznym elementem dzieciństwa.

            Już od grudnia dzieci niecierpliwie oczekują dnia, gdy będą mogły wcielić się w postać ulubionego bohatera.W poniedziałkowe  przedpołudnie – 10 lutego, odbył się  tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszance,  bal karnawałowy.  Zabawa ta  jest okazją do wspólnych pląsów i  spotkania się całej społeczności szkolnej SP.  W tym dniu ubrana w kolorowe serpentyny i balony sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek,  czarownic,  czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły.  W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał trzy godziny,  za sprawą dobrze dobranej  muzyki i wspaniałej  atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Uczniowie podczas zabawy mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków.  Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki z olszańskiej piekarni pani Barbary Wróbel. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym  wielu pozytywnych  przeżyć, szczerej  radości i ogromnego zadowolenia.  Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

 

                                                                              Tekst  i foto  Joanna Sowierszenko


więcej fotografii

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1602711
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
911
1205
7831
1587073
1602711